O aplikacjach dedykowanych samorządom słów kilka!

Jednym z dominujących trendów w 2018 roku będzie mobile first, czyli nastawienie na urządzenia mobilne. Trend, który obserwujemy od kilku lat, najczęściej realizowany był poprzez wdrożenie responsywnej strony internetowej samorządu. W jaki sposób powinny zareagować samorządy na rosnący na popularności trend mobile first? Odpowiedzią mogą okazać się dedykowane aplikacje mobilne, które w znacznym stopniu mogą wpłynąć na postrzeganie jednostki samorządu terytorialnego, jako nowoczesnego.

Lepsza komunikacja z mieszkańcami.

W jaki sposób poprawić komunikację urząd — mieszkańcy? Można wykorzystać aplikację mobilną, która będzie łączyć w sobie cechy przydatne obu grupom. Dlaczego warto się nad nim pochylić? To proste — od dawna obserwujemy wzrost użycia urządzeń mobilnych zarówno w ośrodkach miejskich, jak i wiejskich. To ogromna szansa, którą samorządy powinny wykorzystać, ponieważ może okazać się doskonałym sposobem na dotarcie z ważnymi informacjami do mieszkańców. Samorząd zyskuje wizerunek jednostki, która stawia na nowoczesność.

W jaki sposób samorząd może wykorzystać aplikację mobilną? Możliwości jest mnóstwo, przede wszystkim jako źródło wiedzy i sposób na komunikację, ale również jako kanał informacyjny.

Wykorzystanie aplikacji mobilnej, jako kanału informacji daje gwarancję, że komunikat dotrze do każdego użytkownika i raczej nie zostanie przeoczony. Wszystko dzięki powiadomieniom, które wysyła aplikacja.

Mobile wspiera regionalną turystykę.

Wykorzystanie aplikacji mobilnej, jako przewodnika turystycznego może okazać się świetnym rozwiązaniem w promocji regionu. W jakie funkcjonalności powinien być wyposażony dobry przewodnik turystyczny? Niezbędne wydają się:

– baza atrakcji turystycznych,
– baza noclegowa,
– baza gastronomiczna,
– opisane szlaki turystyczne,
– moduł Zadaj pytanie.

Dużą zaletą mobilnych przewodników turystycznych jest fakt, że wszystkie ważne informacje dostępne są w jednym miejscu. Turysta, planując urlop, nie musi już szukać informacji w wielu miejscach jednocześnie i zastanawiać się, czy są one aktualne. Poza tym z przewodnikiem w kieszeni może zawsze odnaleźć interesujące miejsca w okolicy lub znaleźć restaurację z regionalnym jedzeniem.

To rozwiązanie może okazać się doskonałym sposobem promocji regionu. Wdrażając aplikację dla turystów samorząd, pokazuje, że zależ mu na osobach, które planują spędzić w okolicy urlop. Dodatkowo poprzez uzupełnienie atrakcji o dobrze przygotowane opisy buduje świadomość historyczną i kulturową regionu.

Rozwiązania mobilne dla samorządów są jedną z najlepszych opcji promocji regionu wśród turystów i inwestorów. Dobrze wykorzystane mogą wzmocnić i usprawnić komunikację na linii urząd mieszkańcy. Zdecydowanie warto zastanowić się nad wdrożeniem rozwiązania mobilnego w gminie, mieście czy powiecie. Jeśli prognozy na 2018 rok się sprawdzą, może się okazać, że sama responsywna strona internetowa to za mało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *